Ukliďme Česko

V pátek 6.dubna se naše škola zapojila do celostátní akce „Ukliďme Česko“. Žáci se vydali ve 20-25 členných skupinách pod vedením vždy dvou učitelů po předem určených sedmi trasách sbírat odpad a uklízet obce Horku nad Moravou, Křelov, Skrbeň, část Olomouce- Chomoutov a jejich okolí. Díky příhlášení školy k projektu „Ukliďme Česko“ dostali všichni pracovní rukavice a pytle na odpad. Třídili jsme plasty zvlášť a směsný odpad zvlášť. Nasbíraný odpad v pytlích nechali skupiny na předem dohodnutých místech s Obecními úřady jmenovaných obcí, které se pak postaraly o jejich odvoz. K našemu dobrému pocitu přispělo i ideální počasí a fakt, že nedošlo k žádnému zranění. Díky patří všem žákům, kteří se zúčastnili a příští rok určitě zase rádi pomůžeme.

Richard Pavel