RODIČOVSKÁ KAVÁRNA SEZNAM SE BEZPEČNĚ S KYBERPROSTOREM

KDE: ZŠ HORKA n/Mor. PAVILON A dole, třída 7.B

PRO RODIČE ŽÁKŮ PRVNÍHO STUPNĚ

Vážení rodiče,

dovolte mi pozvat Vás na kavárnu, která bude speciálně pro vás, pro rodiče dětí prvního stupně.

V dnešní době naše děti již od malička zanechávají na internetu svou stopu, o které ani neví. Navíc dnes ani netušíme, jak tyto informace budou použity či zneužity v budoucnu.

Pojdmě společně diskutovat o tom, kdy dětěm dát – nedát mobilní telefon, počítač a tablet. Jak správně nastavit pravidla pro malé děti, aby se staly zodpovědnými uživately a nezneužívaly přístup na internet. Kdy se zábava mění v závislost. Jak zabezpečit počítač proti nechtěným obsahům, k čemu slouží rodičovská kontrola mobilních telefonů a další aktuální témata.

Vaše děti budou s těmito tématy seznámeni v rámci programu „Seznam se bezpečně“ v průběhu dubna a května, který jsem pro vaše děti připravila.

I z toho důvodu bych se chtěla setkat s vámi s rodiči, protože jedině ve spolupráci s rodinou si žáci osvojují správné návyky používání chytrých zařízení a vztah k médiím.

Těším se na setkání s Vámi, se zodpovědnými rodiči

Kateřina Lerchová – školní psycholožka