Německý jazyk na naší škole

S novou paní učitelkou němčiny Márií Kosmalyovou do naší školy přišly i nové nápady a příležitosti pro žáky. V listopadu tři dívky z osmého ročníku obsadily první místa v soutěži o nejvtipnější německý text. Ocenění si přebraly přímo na Slezské univerzitě, která soutěž vyhlásila. V lednu připravila paní učitelka školní kolo soutěže „Bucherwurm – Knihomol“. Tuto soutěž vyhlašuje Goethe Institut a v Olomouci pořádá Německá knihovna. Soutěž je určena provšechny žáky ZŠ a SŠ, kteři se učí německy. Úlohou účastníků bylo přečíst v němčině krátkou pohádku „O červené řepě“ s co nejpřesnější německou výslovností a výrazným přednesem.

Na naší škole se přihlásilo devět žáků.

Trojčlenná porota ocenila jak výkony, tak přednes a výslovnost hlavně žáků sedmých tříd, kteří se učí němčinu teprve půl roku. Všichni žáci podali skvělý výkon, za který jim patří obdiv.

Do finálního kola v březnu v Olomouci postupuje jedna žákyně sedmé třídy.

Na všech žácích bylo vidět, že si soutěž užili a hlavně to, že je jazyk baví.

Děkujeme paní učitelce Kosmalyové, že vede žáky k tomu, aby německý jazyk neviděli jako náročný, gramaticky přesný jazyk, který musí biflovat, ale aby měli z jazyka radost a učili se ho hrou. Myslím si, že se jí to nadmíru daří a že žáci na naší škole mají němčinu rádi.

Kateřina Lerchová, školní psycholožka